Поради щодо вибору крісла колісного

Вибираючи інвалідну коляску, в першу чергу, спирайтеся на такий параметр, яка вага людини. Якщо цей показник зашкалює за 100 кг, то вам знадобиться коляска з посиленим каркасом. Полегшена витримати таке навантаження не зможе, і виникнуть складнощі з пересуванням.

Ще один параметр, на який потрібно звертати увагу при виборі коляски, – це обсяг таза пацієнта і ширина самого засобу пересування. Стандартна коляска має розмір сидіння від 43 до 46 см. Якщо людина, що сидить в такому кріслі, буде худеньким і щуплим, то йому потрібно підбирати сидіння індивідуально, інакше у нього не буде достатньої фіксації спини. А це в свою чергу призведе до виникнення додаткових проблем з хребтом.

Що ж до огрядних пацієнтів, для них також необхідно сидіння підбирати індивідуально. Адже якщо людина виявиться “втиснуті” в коляску, це призведе до проблем з кровообігом в ногах: артрозу суглобів, тромбозу і варикозного розширення вен.

Не менш важливим параметром при виборі інвалідному коляски є її повна ширина. Коляска повинна вільно проходити через усі наявні в приміщенні дверні отвори і сходові прольоти.

Якщо в будинку, де живе інвалід-візочник, немає пандусів чи часто ламається ліфт, то вага – це дуже важливий показник при виборі засобу пересування. Бажано, щоб вона була досить легкою, маневреної і простий в управлінні.

Підніжки, підлокітники, підголовник та інші супутні частини – те, на що вам слід звернути особливу увагу. Адже в деяких випадках ці речі можуть бути просто життєво необхідними. Так, наприклад, підставка – елемент, який особливо корисний у разі набрякання ніг. Вона обов’язково повинна бути рухливою, щоб можна було поміняти положення і напрямок тіла людини, що знаходиться в ній.