Чому дітям з ДЦП необхідні спеціальні крісла?

Як і всі звичайні діти, малюки з обмеженими можливостями прагнуть, якомога раніше, пізнавати цей світ і стати самостійними. Спеціально для них розробляють найрізноманітніші засоби пересування.

Для того, щоб діткам було зручно пересуватись потрібно визначитись в їх потребах та особливостях.

Спеціальні конструкції мають можливість підігнати модель індивідуально під маленького пацієнта. При виборі даних виробів найважливішим фактором є те, наскільки обмежені рухові можливості дитини. Пам’ятайте, що тіло має бути правильно зафіксовано, а коли необхідно, слід залишити достатньо свободи для активних рухів.

Розмір дитячої коляски підбирають виходячи параметрів: ширина, висота, глибина сидіння, висота спинки і підлокітників. Якщо говорити про підбір коляски для дитини з ДЦП, то тут важливо підібрати необхідні фіксуючі пристрої. У разі, коли у маленького пацієнта формується перехрест ніг – крісло повинно мати абдуктор. Якщо дитина не тримає рівновагу в сидячому положенні – йому необхідна конструкція з бічними опорами і фіксують паховими ременями. Дитині, яка постійно нахиляється вперед, потрібно коляска з нагрудним ременем.

Дані вироби повинні мати головні і бічні опори, спинку із змінним кутом нахилу, страхувальні ремені на плечі і поясі, абдуктор для ніг.

Чому для дітей з ДЦП необхідні спеціальні коляски ?

Лише спеціально розроблені конструкції забезпечать дитині з ДЦП правильну позу, вільний кровообіг і нормальне функціонування органів. Дуже важливо при виборі дитячого інвалідного візка враховувати фактори здоров’я, медичні показники і режим життя маленького пацієнта.

Поради щодо вибору дитячої інвалідної коляски:

  • Ретельно підібрати ширину сидіння та висоту спинки сидіння, у залежності від зросту і ваги дитини;
  • Звернути увагу на каркас, так як коляска з міцним каркасом буде більш стійка, ніж її більш легкий варіант;
  • Звернути увагу на шини для коляски. Вони можуть бути литими або пневматичними. У кожного з цих видів є свої «плюси» і «мінуси», тому їх вибір повинен залежати від конкретних умов експлуатації.

При виборі коляски для дитини треба приділити ще більше уваги на:

1) глибину сидіння коляски, щоб регулювалося по мірі росту дитини;

2) кут нахилу спинки – регульований кут нахилу спинки коляски дозволяє дитині прийняти зручне положення і, в разі необхідності, наприклад, відпочити;

3) принцип складання візка, її транспортування і зберігання;

4) оснащення – наявність фіксуючих ременів, абдуктора, підголівника, ручки-обмежувача, блокіратора передніх коліс, капюшона і чохла від дощу та сонця;

5) конструкцію – легка і стабільна конструкція, якісне виконання і веселий дизайн принесуть задоволення Вам і Вашій дитині;

6) колеса – вільно обертаються, передні колеса колясок забезпечені блокаторами, що дозволяє їх зручно використовувати на різних нерівних поверхнях;

7) підніжки – регульовані по висоті підніжки будуть значно зручніше;

8) наявність ременя – страхувальний ремінь убезпечити дитину від випадання.

Крім того, потрібно вибирати крісло-коляску, враховуючи можливості її переміщення, складання, мобільність і легкість транспортування.